Restaurants near Main Market Square

Smaczna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. włoska restauracja bez glutenu Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, focaccia, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *