Ćwiczenia na mięśnie kegla

Coraz więcej dam, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtenczas poprawniejsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są również treningi oddechowe, jakie należy następnie jak zwykle powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo błyskawicznie pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub dokuczliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *