Co zjeśc w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci smakują mniej znane dania – canelloni, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się również mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz dania z różnych zakątków kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Wykwintne wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja na włoską modę z całą pewnością powinien obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. o La grande Mamma Najbardziej znane wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *